Trafik Sigortası

trafik sigortası

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası herkesin malumu olduğu gibi Zorunlu bir Sigortadır. Temel olarak karşı tarafın zararlarını öder. Trafikte seyir halindeyken kaza nedeni ile üçüncü şahıslara verdiğiniz her türlü zararı limitler dâhilinde ödeme yapar. Limitler dâhilinde şahıslara karşı oluşabilecek tazminatları da öder. Mağdur olan kişinin uğradığı maddi kayıplarını yanı sıra, size açılabilecek davaların hukuki masraflarda bu limit dâhilindedir. Kasko Sigortasından ayrılan kısmı, bu poliçenin sizin Zaralarınızı karşılamamasıdır.

Trafik Sigortası neye göre belirlenir?

Bu sorunun cevabını vermek çok zordur. Hazine tarafından limitleri belirlenen Trafik Poliçesinin Prim tutarı kişiden kişiye değişmektedir. O aracın uzun senelerdir hasarının bozulmaması, TC kimlik numarasına sahip kişinin yaşı ehliyet cezası, aracın markası modeli gibi bir çok etken fiyatta değişiklik gösterir.

Trafik Sigortası yaptırmamanın bazı müeyyideleri de bulunmaktadır. Yaptırmayan araçlar bağlanabilir. İki senede bir yaptırdığımız Araç Muayenelerinin yapılması esnasında talep edilmektedir. Ayrıca araç satışı esnasından Trafik Poliçesi bulunması şarttır. Poliçenin yenilenmesi esnasında her gecikme ödeyeceğiniz bedelin artmasına neden olur. Kaza olma riskinin yanı sıra bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için Araç Muayenesini zamanından yapılması gerekir. Trafik Sigortası olmaması aracınız trafikten men edilmesine neden olabilir.

 

Trafik Sigortasını yaptırmak, seyir< halindeyken sizin rahatınız ve huzurunuz için önemlidir. Bu sebeplerden dolayı karşılaştırmalı fiyatları görebilmeniz için farklı firmalardan fiyat almanızı tavsiye ederiz. Zamanında yaptırmak için, bize başvurabilir ve yenileme zamanınız biz hatırlatabiliriz. 

 

Teklif Al

 

Müşterimizin problemleri, bizim problemlerimizdir.  Butik sigortacılık hizmetimizle, sorunlarınız kısa sürede çözülecektir.

Etiketler : trafik sigortası,zorunlu trafik sigortası,trafik sigortası yaptırmak,trafik sigortası fiyatları,en ucuz trafik sigortası