Sağlık Sigortası

 

Karşılaşabileceğiniz bir sağlık probleminde veya bir kaza sonucu yaralanmanız halinde ayakta ya da yatarak yapılacak hastane tedavi giderleriniz, doktor muayenesi, röntgen, tahlil benzeri tanı ve ilaç giderleriniz, küçük ya da büyük cerrahi müdahaleler için gereken harcamalarınız karşılanır. Ayrıca çok geniş anlaşmalı kurum ağına bağlı kuruluşlardaki pek çok avantaja sahip olursunuz.

 

Sağlık Poliçelerini ikiye ayırabiliriz. Her iki poliçede de yatarak alacağınız tüm tedavilerin tamamı karşılanır. Ekseriyetle bir üst sınır yoktur. Ayakta tedavi ise katılım bedelleri ile farklılık gösterir;

 

ü  Tamamının poliçe tarafından karşılanan poliçe türüdür. Muhakkak bir üst sınırı vardır. Limitsiz değildir. Piyasada bu tür poliçeler 2.000 TL limitle başlayıp, 15.000 TL ye kadar varmaktadır.

ü  %10 ile % 30 arasında değişen katkı payları ile. Toplam bedelinin poliçe kapsamındaki muafiyet kısmını siz ödersiniz. Diğer poliçelere göre çok daha uygun fiyatlardadır.

 

Her şirketin prosedürü farklıdır, TC kimlik numaranız yada şirketin sizin için tahsis ettiği kart ile istediğiniz bir özel hastaneye gidip, muayenenizi olabilir, tahlil isterse hekiminiz ücretsiz tahlilleri yaptırabilir ve doktorunuzun size verdiği ilaçları almak için hastaneye yola çıkabilirsiniz. Bu süre zarfında cebinizden 5 kuruş çıkmaz. Bu rahatlığı bir kere kazandığınızda Sağlık Sigortanızın ne kadar önemli olduğunu daha iyi fark edeceksiniz.

 

Sağlık poliçeleri burada anlatılamayacak uzun, fakat her detayın sizin tarafınızdan iyi bilindiğinde müthiş faydalar sağlayabilecek bir poliçe türüdür. Bu siteyi ziyaret eden tüm dostlarımıza ısrarla tavsiye ettiğimiz bir üründür. Kaliteli bir yaşam için Sağlık Sigortanızı yaptırmanızı ister.

 

Etiketler : sağlık sigortası,özel sağlık sigortası,Bireysel Sağlık Sigortası,nefes sağlık sigortası